Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Vijon me ritme të shpejta vaksinimi masiv në Shqipëri, Manastirliu tregon sa imunizime janë kryer ditën e sotme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Procesi i vaksinimit masiv vijon me ritme të shpejta në Shqipëri, ku edhe ditën e sotme janë kryer 5081 imunizime.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në foton e publikuar në rrjetet sociale tregon se që nga fillimi i vaksinimit massiv, 935.207 qytetarë kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës anti-COVID.

Në vendin tonë janë duke u përdorur 4 lloje të ndryshme vaksinash, Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Sinovac.

Foto e publikuar nga Manastirliu:

Screenshot 4 40

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img