Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vijon me ritme të shpejta procesi i imunizimit në Shqipëri, arrin në 600 mijë numri i të vaksinuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Shqipëri procesi i vaksinimit masiv vazhdon me ritme të shpejta, ku po përdoren vaksinat e Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe Sinopharm.

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka njoftuar se ka arritur në 600 mijë numri i personave të vaksinuar në vendin tonë.

Kujtojmë se fillimish u vaksinuan mjekët dhe infermierët , ndërsa më pas vaksinimi vazhdoi me qytetarët mbi 80 vjeç, për të vazhduar me uljen e fashës së moshës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img