Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vijon me ritme të shpejta fushata e vaksinimit në Shqipëri, më shumë se 770 mijë qytetarë kanë marrë të paktën 1 dozë të vaksinës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon me ritme të shpejta fushata e vaksinimit masiv në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar shifrat e vaksinimeve në vendin tonë.

Gjatë ditës së sotme janë vaksinuar 4441 qytetarë, ndërkohë që numri total it ë vaksinuarve ka arritur në 770.084.

Shqipëria po vaksinon me 4 vaksina anti-COVID: Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Screenshot 12 25

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img