Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Vijon “lufta” e replikave në Kuvend, Basha akuzon kryeministrin, Rama largohet dhe e lë me fjalë në “gojë” kreun e PD-së: Kë bën për budalla, shqiptarët?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një “luftë” replikash në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar me akuzat kundrejt kryeministrit Edi Rama, ndonëse ky i fundit pas fjalës së tij u largua nga salla.

Nga foltorja Basha ka akuzuar Ramën se që prej fillimit të karrierës së tij politike ai ka lidhur aleancë me krimin dhe gjatë gjithë këtyre viteve në qeverisje ka çuar Shqipërinë në gropë.

Sipas kreut të PD-së kryeministri po përdor krizën energjetike për të vjedhur më tej shqiptarët .

“Po mos ishe njeriu që ka në dorë buxhetin e shtetit nuk do të aktorje as  si një aktor në sallën e fëmijëve. Kaq ka rënë intelekti jot. Kjo nuk është një foltore për përballje personale por të japësh llogari para shqiptarëve.  Vjen këtu dhe flet për taksë karboni kë bën për budalla, shqiptarët.

Sa herë të kam thënë kush e rriti 120 lek çmimin e naftës dhe benzinës unë apo ti? Kush e rriti me 20 lek të tjera , taksa e qarkullimit, kush ja shtoi? 65% e çdo litri kërkon taksë. Shëndetësinë e ke futur grop, njerëzit i le në çadra. Prandaj them je në ajër, ti.  Ti ke ardhur apo të kanë sjellë nga Parisi ke bërë betejat e tua, siç thonë dhe shokët e tu, që kur je ulur në karige ke lidhur aleancë me krimin.  Ndërsa unë skam gjetur asgjë gati, përvec titujt dhe zonën elektorale.

E vërteta është që sot po bën gati të vjedhësh shqiptarët me pretekstin e një krize, dhe nuk është krizë energjie po korrupsioni. Je ti që ke blerë 10 milion euro më shumë energji sesa bursa. Mjerimi dhe varfëria vijnë prej teje dhe korrupsionit tend”, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img