Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Vijon lehtësimi i masave të Covid me Shqipërinë, Danimarka kërkon test ose vaksinën, shteti tjetër mjaftohet me pasaportë dhe biletë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shtete të tjera europiane kanë lehtësuar kufizimet e Covid-19 me Shqipërinë.

Danimarka nga sot mjaftohet me një PCR e 72 orëve të fundit ose test antigjen, mirëpo mjafton dhe çertifikata e vaksinimit.

Të vlefshme janë vetëm Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson. Për fëmijët nën 15 vjeç nuk ka nevojë për test.

Ndërkohë shteti tjetër që lehtëson masat dhe kufizimet me ne është Belgjika, e cila nuk kërkon asgjë. Përveç pasaportës, biletës dhe maskës.

Më shumë

spot_img
spot_img