Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Basha shkarkon Albana Vokshin nga Komisioni i Shëndetësisë, me të ikin dhe disa sekretarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike sot ka depozituar në Kuvend kërkesën për ndryshimin e kryetares së Komisionit të shëndetësisë Albana Vokshi dhe disa sekretarëve.

Më ketë vendim Vokshi shkarkohet nga detyra e bashkëkryetares në Komisionin të Shëndetësisë, ndërsa sekretarët që pritet të shkarkohen janë gjithashtu mbështetës të ish kryeministruit Sali Berisha dhe që morën pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Kujtojmë që më parë Albana Vokshi është shkarkuar edhe nga pozicioni i kryetares së Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë.

Ky vendim vjen edhe pas përplasjes që u shënua ditën e djeshme në selinë e PD, ku Vokshi dhe Evi Kokalari u përplasën në PD me disa gra që mbështesnin Bashën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img