Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Vijon e tensionuar situata në Jalë, banorët përplasen me forcat e IKMT, disa ngjiten në çati: S’lejojmë të na shembin banesën

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për të dytën ditë radhazi vijon situata e tensionuar në Jalë mes banorëve dhe Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit (IKMT).

Banorët janë përplasur me forcat e IKMT duke thënë se nuk do te lejojnë që të shemben ndërtesat e tyre.

Disa nga banorët kanë hipur edhe në tarraca disa në çati për të penguar kështu operacionin e IKMT-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img