Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Vijon dhuna ndaj aziatikëve në SHBA, rrihet brutalisht me shkelma një 65-vjeçare në mes të Nju Jorkut (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një “fushatë dhune” është duke u zhvilluar së fundmi në SHBA, ndaj popullit aziatik që jeton atje.

Filipinasja 65-vjeçare është viktima e fundit e sulmeve anti aziatike në SHBA. Sulmi ndodhi në Manhattan të Nju Jorkut.

albsig

Shumë aziatikë janë sulmuar që nga fillimi i pandemisë duke e lidhur nacionalitetin e tyre me origjinën e Covid. Gjashtë gra aziatike u vranë vetëm dy javë më parë në Atlanta.

Sipas Departamentit të Policisë së Qytetit të Nju jorkut, filipinasja ishte duke shkuar në kishë dhe në mes të ditës një burrë iu afrua asaj rastësisht, duke i bërtitur, e shtyu atë në dysheme dhe e goditi në kokë me shkelma.

Edhe pse po ndodhte në mes të ditës, askush nuk u afrua dhe nuk e ndihmoi gruan e moshuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img