Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Vijojnë vaksinimet me dozën e 3-të, CDC hedh në “tavolinë” propozimin për dozën e katërt

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtetet e Bashkuara janë tashmë në procesin e  administrimit të dozës së tretë, përforcuese kundër koronavirusit.

E teksa vijon procesi për dozën e tretë, Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) ka vendosur në “tavolinë” propozimin dhe për dozën e katërt.

Në një deklaratë, Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tha se disa njerëz të moshës mbi 18 vjeç, mund të marrin një dozë të katërt të vaksinës kundër Covid-19.

“Qoftë Pfizer ose Moderna, do duhet të jenë në gjendje të bëjnë një dozë të katërt”, thuhet të njoftim.

Doza e katërt duhet të jepet të paktën gjashtë muaj pas dozës së tretë përforcuese të vaksinave Pfizer ose Moderna, sipas Qendrave të SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img