Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Vijojnë trazirat në SHBA, një person ecën me shpejtësi drejt turmës dhe qëllon me pistoletë një protestues (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e4921bdbc06301b98a728d05d1272350

Prej shumë ditësh që pas vdekjes së Xhorxh Flojd, Amerika po përballet me trazira të shumta në qytetet kryesore. Shumë biznese janë shkatërruar, shumë persona janë lënduar, madje ka pasur dhe të vdekur.

Ndërkohë, një burrë i është vërsulur turmës së protestuesve me veturë në Seattle të SHBA-ve, dhe më pas qëllon dhe plagos me pistoletë një protestues, kjo pasi ky i fundit kishte tentuar ta ndalë duke sulmuar makinën e tij.

Shoferi është verëdorëzuar në polici, shkruan Reuters. Protestuesi i plagosur është dërguar me urgjenvë në spital, dhe tashmë ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img