Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
90 %
Die
15 °
Hën
14 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
13 °
E diel, 18 Prill, 2021
spot_img

Vijojnë shoqërimet e kontrollorëve, 7 persona përfundojnë në polici

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në 7 numri i kontrollorëve të aeroportit të Rinasit që kanë shoqëruar në polici mbrëmjen e sotme.

Fillimisht në polici është shoqëruar Muhin Mezini, ndërkohë që më pas shoqërimet kanë vijuar edhe me 6 kontrollorë të tjerë.

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kontrollorët që “braktisën” vendin e punës, të cilët po hetohen për “shpërdorim detyre”, parashikuar në nenin 248 të Kodit Penal. Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, ndërkohë që vijojnë hetimet për të evidentuar rolin e secilit kontrollor të përfshirë në këtë ngjarje.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img