Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
24 %
1kmh
0 %
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Vijojnë shifrat e LARTA të Covid-19 në Itali e Britani, në SHBA dhe Meksikë po vdesin mijëra njerëz çdo ditë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

86f3a85364d5e87942302270f9f0e8c0

Vaksina anti-covid tashmë ka dalë, por ende ka infektime të shumta dhe numër të lartë viktimash nga koronavisuri.

Italia fqinje në 24 orët e fundit ka raportuar mbi 14 mijë raste të reja dhe 521 viktima, me mbi 2.4 milionë të infektuar dhe 84.202 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu dhe Britania e Madhe ka regjistruar shifra të larta, megjithëse me ulje nga një ditë më parë, kur shënoi rekordin më negativ që kur u shfaq rasti i parë i koronavisurit në vend.

Në 24 orët e fundit janë shënuar gati 38 mijë raste të reja dhe plot 1290 viktima, duke arritur në mbi 3.5 milionë të infektuar dhe 94.580 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Edhe SHBA me Meksikën kanë regjistruar sot shifra alarmante përsa i përket koronavirusit. Mbi 53 mijë raste pozitive dhe 1036 viktima në SHBA, e nga ana tjetër mbi 20 mijë raste të reja dhe 1539 viktima në Meksikë, vetëm në 24 orët e fundit.

Screenshot_13.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img