Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Vijojnë reshjet e dëborës në vend, Puka e Korça “vishen” me të bardha, arrin në 30 cm trashësia në Dardhë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reshjet e dëborës kanë zbardhur disa qytete mëngjesin e sotëm.

Mësohet se trashësia e dëborës në Dardhë ka arritur në 30 cm, ndërsa qarkullimi në këtë zonë bëhet me zinxhirë.

Në Voskopojë bora ka arritur deri në 10 cm. Reshjet e dëborës kanë zbardhur dhe zonën në aksin Përrenjas-Qafë Thanë.

Gjithashtu bashkia e Pukës, ka publikuar një video ku shihet borë-pastruesja, që po ndihmon në rrugë për të bërë të mundur qarkullimin noral të mjeteve.

“Pastrohen segmentet rrugore të Qelzes dhe Qerretit. 🙏Ju Lutem evitoni lëvizjet nëse mjeti Juaj nuk ka goma dimërore, pasi po udhëtoni në mënyrë të pasigurt” thuhet në postim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img