Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Vijojnë paslëkundjet e tërmetit, regjistrohen dy goditje me magnitudë 4.1 dhe 3.2 rihter

spot_img

Lajme të ngjashëm

af85e1186d25572c1fb70539330e841d

Pas tërmetit të fortë me magnitudë 4.9 rihter, i orës 21.15 minuta janë regjistruar dhe dy paslëkundje të tjera.

Sipas agjencisë europiane EMSC, goditja e parë e cila ka qenë dhe më e forta, është pasuar 2 minuta më pas nga një tërmet me magnitudë 4.1 rihter. Pas kësaj lëkundjeje, në orën 21.31 minuta vendi është goditur sërish po nga një tërmet i fortë me magnitudë 3.2 rihter, më i lehtë se goditja fillestare.

10 minuta pas goditjes 3.2 rihter, ekzaktësisht në orën 21.41 të mbrëmjes u regjistrua një tjetër lëkundje me intensitet 2.1 ballë.

Publikimi i agjencise europiane EMSC:
Screenshot_1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Më shumë

spot_img