Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

“Vijat e bardha në asfalt s’janë për drogë, por për këmbësorë”, gazetarët protestojnë me pankarta në sheshin “Nënë Tereza” (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarë dhe aktivistë të Shoqërië Civile janë mbledhur ditën e sotme në sheshin “Nënë Tereza” për të protestuar kundër mosndëshkimit të shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit.

Duke iu referuar aksidentit të djeshëm në vijat e bardha, ku një mjet aksidentoi një çift së bashku me beben e tyre, ata protestuan me disa pankarta simbolike në duar.

Ndërsa një fëmijë mbante një pankartë në duar, që bënte thirrje për uljen e shpejtësië gjatë drejtimit të mjetit.

“Karroca e jetës! Vizat e bardha në asfalt nuk janë drogë, janë për të kaluar këmbësorët”, thuhet në një prej mesazheve që gazetarët mbanin në duar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img