Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vihet në pranga ish-prefekti i Elbasanit, ishte mes 7 të arrestuarve për falsifikim kartëmonedhash (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f749a4212eee30cf529e09123b9c5fb3

Policia organizoi një operacion ku u arrestuan disa persona nën akuzën e falsifikimit të parave.

Sipas informacioneve për ABC News, mes të arrestuarve është edhe Rezart Kovaçi, ish prefekti i Elbasanit.

Sipas njoftimit të policisë, 7 persona ranë në pranga pasi falsifikonin para dhe më pas i hidhnin ato në treg, në disa qytete të vendit tonë. Gjatë operacionit, policia ka sekuestruar dhe 158 mijë lekë të reja, të dyshuara të falsifikuara.

Këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një periudhe kohore disamujore, kanë hedhur në treg dhe kanë përdorur kartëmonedha të prerjeve të ndryshme të dyshuara si të falsifikuara, në disa qytete, si Elbasan, Tiranë, Krujë, Fier etj.

Gjatë operacionit, u janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave: 158.000 lekë shqiptare të dyshuara si të falsifikuara, 9 aparate celular edhe 2 automjete.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img