Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Vidhnin energjinë duke ndërhyrë në matës, procedohen 10 abonentë të OSHEE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga kontrollet e OSHEE Burrel janë zbuluar abonentë që vidhnin energjine elektrike përmes ndërhyrjes në matës dhe lidhjes së paligjshme direkt nga linja në forma të ndryshme.

Për këtë janë kallëzuar në Prokurori dhe shoqëruar në polici shtetasit: Fezi K. dhe Sadri K, njësia Kastriot, Dibër; Gjon D., Mirditë; Altin J. dhe Gjokë D. nga Dibra; Teki B. dhe Met RR. nga fshati Lenjë, njësia Krastë; Xhaferr M. dhe Pëllumb M. nga Ostreni i Madh; Ahmet T., nga Dohoshisti.

Gjithashtu, policia e Burrelit ka arrestuar një grup prej 4 personash, dy nga Tirana dhe dy nga Tropoja, me akuzën e vjedhjes se transformatorëve në periudha të ndryshme.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img