Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Vidhnin energji elektrike për të kultivuar drogë, kapen 6 shqiptarë në Spanjë me 301 kg marihuanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27ca9837cd9817c0858d35323b1f2976

Policia në Spanjë ka arrestuar 6 persona me origjinë shqiptare, pasi kultivonin lëndë narkotike.

Policia nisi hetimet pasi në një portal për qytetarët u bënë disa denoncime anonime për aroma dhe zhurma të dyshimta në një pronë industriale në Malloles.

Mediat e huaja shkruajnë se pas operacioni policor u sekuestruan 2,421 bimë narkotike të llojit marihuanë në një gjendje të përparuar të rritjes, me peshë 301 kg.

Gjithashtu u sekuestruan më shumë se nëntë kilogram sytha të përgatitur për shpërndarje.

Shqiptarët ndodhen në paraburgim dhe akuzohen për veprat penale “krim kundër shëndetit publik” dhe “vjedhje të energjisë elektrike”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img