Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Vidhet Katedralja “Ngjallja e Krishtit” në Korçë, autorët dyshohet se qëndruan natën brenda Kishës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katedralja “Ngjallja e Krishtit” në Korçë, është vjedhur nga persona ende të paidentifikuar. Dyshohet se autorët kanë qëndruar gjatë natës brenda në godinën e Kishës dhe pasi kanë marrë të hollat janë larguar.

“Më datë 02.09.2021, në mëngjes, jemi njoftuar se në kishën “Ringjallja e Krishtit” në Korçë, është vjedhur një sasi lekësh tek dy arka ku besimtarët hedhin lek, të cilat ndodhen në ambientin e brendshëm të kishës”, njofton Policia.

Sasia e të hollave të vjedhura nuk dihet ende, ndërsa dyshimet janë se autorët kanë qenë fëmijë të mitur, pasi ngjarje të tilla kanë ndodhur dhe më parë.

Kanë qenë punonjësit e Kishës ata që kanë njoftuar Policinë kur kanë parë mëngjesin e sotëm grabitjen e dy arkave me paratë që hedhin besimtarët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img