Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Vidhet gjatë natës magazina e OSHEE, punonjësit e gjejnë të hapur në mëngjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Magazina e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Kamëz, ka rënë pre e një grabitjeje gjatë natës, shkruan newsbomb.al. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në orët e vona të natës, kur dhe lëvizja ka qenë e kufizuar.

Magazina e OSHEE në Kamëz ndodhet në zonën e “Bulevardit Blu”.

Kur punonjësit kanë shkuar mëngjesin e sotëm për të nisur punën, ata kanë konstatuar që magazina ka qenë e hapur. Menjëherë është njoftuar Policia e Kamzës e cila ka nisur hetimet për zbardhjen e grabitjes e kapjen e autorit/ve.

Paraprakisht, bëhet me dije se nga magazina e OSHEE janë vjedhur 100 litra vaj transformatori.

Më shumë

spot_img
spot_img