Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Videot e gjyqtares në Tik Tok, avokati Saimir Visha hedh dyshime: Mund të jetë një lloj presioni për çështjet që ajo ka në dorë, Enkeleda Kapedani të japë dorëheqjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati Saimir Visha ka hedhur dyshime për publikimin e videove në Tik Tok të kryetares së Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Sipas tij, videot mund të jenë publikuar si një lloj presioni ndaj çështjeve që ka në dorë gjyqtarja, ndaj e ftoi atë që të japë dorëheqjen.

“Duhet te japë dorëheqje për t’ju nënshtruar hetimit dispilinor nga KLGJ, pa u ndikuar nga funksioni i saj. Nëse gjyqtarja ka një çështje të rëndësishme duhet ta ruajmë derisa të japë një vendim. Nëse kjo gjyqtare ka dosje të nxehta në duar për rrethin e Elbasanit ajo duhet të ngrijë vendimarrjen dhe të japë dorëheqje në mënyrë që kjo figurë sot të mos ndikojë në vendimarrjen e saj”, u shpreh Visha duke bërë apel që çështja të zbardhet”, tha Visha.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img