Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Zjarri i madh rrezikon banesat në Kaninë, nis ndërhyrja me helikopter nga ajri për shuarjen e flakëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë ditën e sotme në Kaninë të Vlorës.

Bëhet me dije se zjarri ka djegur një sipërfaqe toke me ullishte dhe shkurre, ndërsa flakët po përhapet me shpejtësi, favorizura edhe nga era.

Mësohet se aty pranë  ndoodhen disa banesa që fatmirësisht deri më tani nuk janë prekur nga flakët, por që gjithesesi janë të rrezikuara.

Tashmë ka nisur ndërhyrja nga ajri për shuarjen e flakëve, me helikpter. Shërbimet e Policisë dhe shërbimet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Më shumë
spot_img
spot_img