Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

VIDEO/ Vullkani gati të shpërthej, retë e hirit mbulojnë disa fshatra

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vullkan në ishullin indonezian Java, është gati për të shpërthyer, duke bërë që disa shtëllunga të madhe hiri të hapen në qiell dhe duke mbuluar fshatrat aty pranë.

Banorët pranë malit Semeru në Java lindore janë larguar dhe ekipet e shpëtimit po udhëtojnë në zonën e prekur.

Ndërkohë një organ monitorues lëshoi ​​një paralajmërim për linjat ajrore për një re hiri që ngrihej deri në 15,000 m (50,000 ft).

Qendra Këshillimore e Hirit Vullkanik (VAAC) në Darvin, Australi tha se hiri dukej se ishte shkëputur nga maja dhe po lëvizte në jug-perëndim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img