Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

VIDEO/ Vuçiç flet për dialogun me Kosovën, kaos në Kuvendin serb, “plas” sherri në seancë plenare

Lajme të ngjashëm

Në Kuvendin e Serbisë sot po diskutohet për Kosovën. Kjo seancë është shoqëruar me o përplasje verbale dhe fizike mes deputetëve të opozitës dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Vuçiç në këtë seancë ka folur për planin evropian, apo franko-gjerman, për normalizimin e raporteve me Kosovën, teksa opozita e ka cilësuar këtë plan si “kapitullim për Serbinë”.

Në një moment Vuçiç ishte duke folur, kur deputetët e opozitës i ndërprenë fjalën dhe u sulën drejt tij.

Në incident kanë marrë pjesë deputetë të Dverit, Partisë Popullore, Zavetnikut dhe DSS-së, të cilët e kanë ndërprerë Vuçiçin duke brohoritur dhe thënë “Tradhti”, dhe më pas janë drejtuar drejt presidentit.

Më shumë