Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

VIDEO/Vlora nuk gjen qetësi nga zjarret, përfshihet nga flakët fshati Xhyherinë, digjen pemë e ullinj

Lajme të ngjashëm

Një tjetër vatër zjarri është aktivizuar ditën e sotmë sërish në Vlorë. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme kodrinore, ku janë djegur pemë dhe ullinj në fshatin Xhyherinë.

Paraprakisht dyshohet se zjarrvënia ka qenë e qëllimshme, por ende nuk bëhen me dije detaje nga situata e zjarrit.

Ndërkohë, vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në  Karaburun dhe fshatin Tregjas. Po ashtu mbrëmjen e djeshme një zjarr masiv përfshiu zonat kodrinore në Ksamil, shumë pranë shtëpive të banueshme.


Më shumë