Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Vijojnë denoncimet e Braçes: Po ngrenë vinç në trotuar pa asnjë kusht sigurie, vetëm 7 metër larg dritareve tona! Afati i punimeve ka mabruar që në mars

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë denoncimet e zv.kryeministrit Erion Braçe për kompaninë që po ndërton një pallat në afërsi të pallatit ku ai banon. Pas denoncimeve të djeshme për zhurmën që shkaktonin makineritë, këtë herë shqetësimi i Braçes është vinçi që po ngrihet në trotuar, vetëm 7 metër larg dritares së tij.

Ai thotë se kompania po e ngre vinçin pas ansjë kusht sigurie për banorët dhe kalimtarët, ndërsa shton se është i bindur që punëtorët janë të pasiguruar.

Gjithashtu zv.kryeministri denoncon edhe faktin që afati i punimeve ka mbaruar që në muajin mars, por firma vijon të punojë për të ngritur pallatin.

Postimi i Erion Braçes:

NUK KA FUND;

PO NGRENE VINC NE TROTUAR,

MBI RRUGE E 7 METER LARG DRITAREVE TONA!

PA ASNJE KUSHT SIGURIE PER BANORE, KEMBESORE E KALIMTARE QE JANE ME MIJERA NE DITE NE TROTUAR E RRUGE,

MAKINA PO E PO!

Nderkohe,

Shihni kushtet e sigurise ne pune!

Nuk e di sa peshon vinci qe po ngrene e ka keta punetore poshte!

I bindur qe jane edhe te pasiguruar!

Dhe sdua ta lene menjane;

Sipas tabeles se lejes se vendosur,

afati i punimeve te ketyre ka mbaruar ne Mars!

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img