Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

VIDEO/ Uragani “pushton” Floridën, gazetarja merr masa, i vendos mikrofonit prezevativ për ta mbrojtur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Uragani “Ian”  tashmë ka “pushtuar” Floridën dhe të gjithë banorët me udhëzimet e autoriteteve kanë marrë masat e nevojshme.

Ndërkohë, sipas mediave të huaja mësohet se edhe gazetarët kanë marrë masa për të mbrojtur veten dhe pajisjet e tyre të traansmetimit.

Masat e marra nga një gazetare kanë tërhequr vëmendjen e shikuesve, e cila teksa ishte duke raportuar mbi uraganin gjatë transmetimit u shfaq me prezevativ sipër mikrofonit të saj. Mënyrë kjo të cilën Kyla Galer e zgjodhi për të mbrojtur mikrofonin nga shiu.

“Është ajo që mendoni se është,” tha Galer. “Është një prezervativ. Ndihmon në mbrojtjen e pajisjes. Ne nuk mund t’i lagim këta mikrofon. Ka shumë erë, shumë shi. Pra, ne duhet të bëjmë atë që duhet të bëjmë, dhe kjo është, të vendosim një prezervativ në mikrofon”, tha gazetarja gjatë transmetimit.

 

Më shumë
spot_img


spot_img