Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

VIDEO/ Ukrainasit godasin bazën ajrore ruse në Krime, shpërthime të mëdha, tymi “pushton” qiellin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa shpërthime të forta dhe një tym i madh i zi është ngitur nga një bazë ajrore ruse në Novofedorivka në Krimenë perëndimore sot.

Krime është sulmuar me raketa dhe bëhet me dije se janë dëgjuar të paktën 12 shpërthime. Tre dëshmitarë vendas i thanë Reuters se kishin dëgjuar shpërthime të forta dhe kishin parë tym të zi që ngrihej nga baza ajrore në Novofedorivka në Krimenë perëndimore.

Mediat ruse kanë konfirmuar sulmet, duke bërë të qartë se goditja ndaj Moskës ka ardhur si një tronditje e rëndë për pushtuesit rusë. Dëshmitarët kanë raportuar për një numër të madh autoambulancash duke shkuar drejt vendit të ngjarjes.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img