Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Udhëheqësi çeçen do të dërgojë fëmijët e tij të mitur për të luftuar në Ukrainë: Koha të tregojnë veten

spot_img

Lajme të ngjashëm

Udhëheqësi i Çeçenëve Ramzan Kadyrov, deklaroi se së shpejti tre djemtë e tij të mitur do të shkojnë në Ukrainë dhe do të luftojnë në vijën e frontit.

Në llogarinë e tij në rrjetet sociale, ditën e sotme, Kadyrov publikoi një video të djemve të tij të mitur të cilët shfaqen me armë në duar teksa janë duke u stërvitur.

Krah videos, Kadyrov shkruan se:  Mosha e mitur nuk duhet të ndërhyjë në stërvitjen e mbrojtësve të Atdheut tonë. Akhmat, Eli dhe Adam janë gati të përdorin aftësitë e tyre në luftë. Dhe nuk po bëj shaka. Është koha për të treguar veten në një luftë të vërtetë, dhe kjo është dëshira e tyre. Së shpejti ata do të shkojnë në vijën e parë dhe do të jenë në seksionet më të vështira të linjës së kontaktit.

Lajmi vjen pasi udhëheqësi çeçen fajësoi komandantin rus Alexander Lapin për humbjen e Rusisë në Lyman .

Ai tha gjithashtu se Rusia duhet të konsiderojë përdorimin e armëve bërthamore me rendiment të ulët.

Më shumë
spot_img
spot_img