Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

VIDEO/ “Tronditet” Greqia, Erdogan teston raketën “Tayfun”

Lajme të ngjashëm

Raketa e parë balistike me rreze të shkurtër ditën e sotme është testuar nga Turqia.

Mësohet se raketa është lëshuar këtë të martë mbi Detin e Zi  duke shkaktuar alarm në tokën greke. Raketa “Tayfun” përshkoi 561 kilometra dhe raportohet se ra në bregun e portit të Sinopit.

Lëshimi i kësaj rakete u krye nga kompania Rokestan dhe është prej vitesh projekt sekret për zhvillimin e municioneve në Turqi

Autoritetet turke, megjithatë, refuzuan të zbulojnë ndonjë informacion në lidhje me projektin.

Më shumë