Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

VIDEO tronditëse nga New York Times: Kështu u vranë ukrainasit në Bucha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një material tronditës është publikuar nga New York Times që  tregon se si të paktën tetë ukrainas u ekzekutuan në Bucha më 4 mars.

NYT shkruan se ky është një dokument i një rëndësie të veçantë pasi mund të provojë një krim të tmerrshëm lufte.

albsig

spring

Një video e regjistruar nga një kamera sigurie tregon ushtarët rusë që drejtojnë një grup të burgosurish ukrainas në një oborr, ku ata do të ekzekutoheshin pak çaste më vonë.

Tetë dëshmitarë zbuluan në gazetën amerikane vazhdimin e tmerrshëm. Ushtarët rusë i çuan burrat pas një ndërtese, ku u dëgjuan të shtëna dhe më pas ukrainasit nuk u panë më kurrë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img