Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

VIDEO/ “Tripleta” bën Manajn personazhin kryesor në mediat spanjolle, ja çfarë shkruajnë për sulmuesin lushnjar (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në pak minuta Rey Manaj është kthyer në personazhin e ditës në mediat spanjolle. Kjo falë paraqitjes së mirë që bëri sot me Barcelonën në miqësoren me Gimnastik.

Këto ndeshje zhvillohen për të nxjerrë në pah aftësitë e lojtarëve të ekipeve të dyta, pasi Manaj luan me Barcelona B. Portalet e gazetave sportive spanjolle e kanë kthyer shpejt atë në personazhin kryesor.

“Shënoi duke treguar saktësi dhe teknikë të madhe. Ishte me shpatulla nga porta dhe në anë, bëri një gjysmë kthese dhe lëshoi një goditje të fortë me të djathtën duke çuar topin ngjitur me shtyllën. Një tjetër lojtar i akademisë që shfrytëzoi mundësinë që iu dha. Sulmuesi shqiptar regjistroi një tregolësh”, shkruan “Marca”.

220865001 365248541859801 421460174153203728 n

“AS” ndërkohë vendos titullin “Mbreti ishte Manaj”, duke bërë lojë fjalësh me emrin e sulmuesit që në Spanjisht përkthehet mbret.

217562936 551633016280109 5483211559394863674 n 1

“Mundo Deportivo” shpjegon se Kuman sot ia zgjidhën ndeshjen lojtarët e akademisë, ndërsa Manaj si një “9 e pastër” shkëlqeu me tre golat e tij.

221162129 1254407935019948 298699719193091501 n

Më shumë

spot_img
spot_img