Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Tragjedi në ujërat e Greqisë, përmbytet anija, humbin jetën 16 gra, disa të zhdukura

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tragjedi ka ndodhur në detin greke orët e para të mëngjesit të sotëm, ku kanë humbur jetën disa emigrantë.

Bëhet me dije se një anije me rreth 40 emigranatë të paligjshëm ështëë përmbytur në zonën detare Petalidi të Thermit në Lesbosin lindor.

Si pasojë kanë humbur jetën 16 gra, të gjitha me origjinë nga Afrika, janë shpëtuar 9 të tjera po nga Afrika, ndërsa vijon puna për të gjetur dhe 15 të zhdukurit.

Anija me emigrantët, siç raportohet, u nis vonë të mërkurën mbrëma nga zona e Ayasmat pranë Ayvali, në kushte veçanërisht të pafavorshme të motit pasi frynte një erë e fuqishme duke shkaktuar edhe dallgë.

Më shumë
spot_img
spot_img