Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

VIDEO/ Thethi pa drita, djali i ish-policit “çan” dëborën dhe ngjitet në shtyllë për të rikthyer energjinë elektrike

Lajme të ngjashëm

Reshjet e dendura të shiut dhe dëborës kanë sjellë problematika në vend, ku disa zona kanë mbetur pa energji elektrike, e ku disa rrugë janë bllokuar nga dëbora.

Për shkak të dëborës në Njësinë Administrative Shalë është ndërprerë energjia. Edhe pse në një mot ekstrem djali i një ish-polici i cili punon elektriçist, Aleks Nika i është futur punës.

Në videon e mëposhte ai shihet duke “çarë” dëborën, e më pas ngjitet në shtyllën elektrike për të riparuar defektin dhe për t’i kthyer dritat bashkëqytetarëve të tij.

 

Më shumë