Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

VIDEO/ Të shtrirë në pyllin e Francës të lodhur e rraskapitur, të rinjtë shqiptarë në pritje të gomones për në Angli  

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati për Kryetarin e FRPD-së Mariglend Doçi ka publikuar videon trishtuese të të rinjve shqiptarë më Francë.

Të rinjtë shihen të shtrirë në pyjet e Francës, teksa janë në pritje të gomones së radhës për rrugën për në Angli, për një jetë më të mirë.

“Videot që na vijnë nga Franca të të rinjve Shqiptar në pritje të nisjes së gomones së rradhës për Angli janë shokuese.

Të strukur nga i ftohti dhe të raskapitur nga lodhja këto jan përpjekjet e të rinjve Shqiptar për një jetë më të mirë larg atdheut tyre të mjeruar nga qeveria Rama.

Dikush me gomone,dikush me kamion,dikush me një aplikim fallco për tu shkolluar këto janë dramat e të rinjve tanë në 2022.

Mallkuar qoftë çdokush ju shkatërron jetën të rinjve tanë.

Mallkuar qoftë ai që largon ata ose i inkurajon ata për të lënë atdheun e tyre” shkruanDoçi në postimin e tij.

Më shumë


spot_img

spot_img