Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

VIDEO/ Të shtëna me armë në një Universitet në Rusi, studentët hidhen nga dritarja për t’u shpëtuar plumbave, 8 viktima deri më tani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku një person i armatosur hapi zjarr në një univeristet në Perm, duke lënë të vdekur 8 persona.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 8 persona kanë humbur jetën deri më tani ndërsa disa të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Pamje të rënda janë publikuar ku studentët për tu shpëtuar plumbave hidhen nga dritaret e shkollës.

Personi i armatosur u arrestua më vonë, tha Ministria e Brendshme e Rusisë dhe një zëdhënës i universitetit. Mediat vendase bëjnë të ditur se shkaktari i sulmit është 18-vjeçari Timur Bekmansurov.

Autori i dyshuar pak para ngjarjes në rrjetet sociale shkruante “Jam jofetar dhe apolitik. Gjithçka e bëj për veten time”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img