Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

VIDEO/ Sulm me predha në Donetsk, deputetët dhe gazetarët futen në bunker për t’u shpëtuar bombardimeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa deputetë dhe gazetarë ukrainas janë detyruar të futen në një bunker, gjatë një vizite në zonën e konfliktit në Donetsk, pasi u përballën me bombardimet e separatistëve.

Deputeti i Partisë Shërbëtore të Popullit, David Arakhamia, filmoi momentet kur së bahsku me kolegët e tij dhe gazetarët qëndruan të mbyllur në bunker, ndërkohë që jashtë shpërthenin predhat e hedhura nga separatistët.

Tensionet po shtohen dita-ditës në Donetsk, pasi ditën e djeshme forcat e ushtrisë ruse shpërthyen tubacionet e gazit, ndërkohë që fajin ua faturuan ukrainasve.

Sipas shteteve perëndimore, këto sulme bëhen me qëllim nga Rusia si një pretekst për të filluar luftën, pasi Vladimir Putin deklaroi pas takimit me kancelarin gjerman Olaf Scholz, se në Donbas po bëhej gjenocid nga ana e Ukrainës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img