Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

VIDEO/ Si në filma, autoblindi me para sulmohet në mes të autostradës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku disa persona të armatosur kanë sulmuar një mjet të blinduar i cili ishte duke transportuar para.

Sipas mediave të huaja mësohet se kjo ngjarje ka ndodhur në autostradë në Cape Toën.

Grabitësit arritën të shpërthenin blindin me eksploziv dhe rrëmbyen prej tij pjesën më të madhe të parave, duke lënë të plagosur shoferin dhe shoqëruesit e tij.

Më pas pasi grabitësit u larguan dhe lanë të plagosur shoferin dhe shoqëruesin e tij, dhjetra njerëz janë ndalur në autostradë dhe kanë shkuar të mbushin xhepat me paratë që mbetën.

Policia bën me dije se deri tani ka arrestuar 2 persona për sulmin, ndërsa pjesëtarët e tjerë të bandës janë larguar me paratë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img