VIDEO/ Shqiptarët tentojnë të vjedhin vilën në Spanjë, policia arreston njërin prej tyre, 3 të tjerë arratisen në mal

Publikuar tek: bota, më 23:19 27-11-2020 VIDEO/ Shqiptarët tentojnë të vjedhin vilën në Spanjë, policia arreston njërin prej tyre, 3 të tjerë arratisen në mal Shqiptaret tentojne te grabisin nje vile ne Spanje

Katër shqiptarë kanë tentuar të vjedhin një vilë në Spanjë, të veshur me rroba të zeza, por pa mundur ta çojnë deri në fund qëllimin e tyre.

Ata u filmuan nga kamerat e sigurisë dhe u vunë re nga fqinjët, të cilët njoftuan policinë.

Ngjarja ndodhi në San Andres de Comesana, ku policia arriti të arrestonte vetëm një prej tyre, ndërsa 3 të tjerët u arratisën dhe janë fshehur në mal.

Gjatë ndjekjes nga policia njëri prej tyre nxori armën, duke bërë që edhe efektivët të mos kishin mundësi t’i ndiqnin për të shmangur përplasjen me armë zjarri.

Policia sekuestroi një makinë me targa francize, ku brenda saj janë gjetur maska dhe material për grabitje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Habit presidenti i Brazilit, tregon vendimin që do të marrë lidhur me vaksinimin anticovid
Covid-19 prish ritualet e meshës tradicionale të Krishtlindjeve, këtë vit Krishti 'lind' 2 orë më parë »
Article Logic
Execution time: 0.011510848999023
array(1) { ["section"]=> string(121) "video-shqiptaret-tentojne-te-vjedhin-vilen-ne-spanje-policia-arreston-njerin-prej-tyre-3-te-tjere-arratisen-ne-mal-229390" }