Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Shqiptarët i vendosin “zjarrin” rrugëve të New York-ut, e veshin me flamujt kuq e zi dhe këndojnë himnin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Si çdo vit tjetër edhe këtë vit shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbajtur paradën e tyre në rrugët e Nju Jorkut.

Si çdo qershor tjetër, rrugët u mbushën me flamurin shqiptar dhe me veshjet tradicionale shqiptare, apo edhe me ato kuq e zi. Të shumtë ishin emrat e njohur të fushave të ndryshme që morën pjesë në festën e përvitshme dhe i vendosën “zjarrin” rrugëve me këngët shqiptare.

Festa ka zgjatur për disa orë, ku nuk kanë munguar simbolet tradicionale, vallet, duke bërë jehonë në media dhe rrjetet sociale.

Më shumë
spot_img
spot_img