Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Video: Shqiptarë dhe serbë sherr në Austri pas ndeshjes Shqipëri-Serbi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3f3ae25218095f5a35ca28f11c0ec1f4

Ndonëse, në Shqipëri dhe Kosovë ndeshja mes Shqipërisë dhe Serbisë ka kaluar pa incidente, nuk ka ndodhur në vende të tjera të Europës, aty ku grupe shqiptarësh dhe serbësh janë përleshur me njëri-tjetrin.

Mediat në Kosovë kanë publikuar këtë video e cila pretendohet se është bërë në një stacion treni të Austrisë dhe ku shihen persona që mbajnë flamujt shqiptarë dhe serbë duke u goditur me grushta me njëri-tjetrin.

Në video mund të dëgjohen edhe fjalë në shqip apo serbisht.

Një tjetër përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve ka ndodhur edhe Zyrih të Zvicrës, ku policisë i është dashur më shumë se një orë për të vënë situatën nën kontroll.

Lexo edhe:

Shqiptarë dhe serbë përleshen në Zyrih, qyteti në kaos për më shumë se 1 orë

Çfarë nuk u pa dje nga kamerat, kontrolli imtësishëm dhe ndalimi i ofendimeve për serbët

{mp4}22758{/mp4}

Më shumë

spot_img
spot_img