Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Video: Shpërthim i fuqishëm në detin Kaspik, flakët ngrihen në qiell dhe ndriçojnë gjithë rajonin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur rreth një orë më parë në detin Kaspik, pranë disa platformave naftëmbajtëse.

Shpërthimi ka nodhur në jug të Baku-t, kryeqytetit të Azerbajxhanit ndërsa flakët e mëdha janë ngritur në qiell duke ndriçuar, siç shkruajnë mediat vendase, të gjithë rajonin përreth.

Dyshohet se shpërthimi ka ndodhur në një prej platformave të naftës buzë detit në fushën Umid, në pronësi të Kompanisë Shtetërore të Naftës (SOCAR).

Kompania e ka mohuar fillimisht shpërthimin, duke thënë se ishte shkaktuar nga një fenomen natyror i quajtur vullkan balte, por më pas e ka hequr këtë pjesë nga deklarata për media.

VIDEO:

Më shumë

spot_img
spot_img