Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

VIDEO SHOKUESE/ Djaloshi 13-vjeçar humbet 106 kile në 3 vite dhe…shikoni si duket tani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d3ce399bade166098d90cdd2ebe697e

Historia e djaloshit me emrin Arya Permana ka berë xhiron e botës! Djaloshi 13-vjeçar nga India ishte para 3 vitesh 191 kile, por sot ai peshon veëm 85 kile dhe ka fituar një jete të re.

 

Doktorët i kishin thënë se nesë ai nuk bënte diçka do kishte shumë mundësi të vdiste. Kështu që ai filloi të bënte një dietë strikte pa embëlsira dhe yndyrna.

Që të arrinte në situaten e sotme 13-vjeçarit iu deshën edhe dy ndërhyrje, njëra nga të cilat ishte ngushtimi i stomakut.

Tani ai mund të luajë futboll pasi në atë kohë nuk kishte mundesi as të ecte për 10 metra. Tani djaloshi ka rifituar jetën e tij dhe do përpiqet përmes palestrës dhe operacioneve për të rregulluar lekurën që i është lëshuar nga pesha e humbur.

Ky djalosh na tregon se nuk ka gjëra të pamundura në jetë, ka thjesht gjëra për të cilat themi: “nuk mundemi” dhe “nuk dua”…

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img