Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Video: Shkatërrohet plotësisht një autokolonë e madhe e forcave ruse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në ditën e 75-të të luftës, forcat ukrainase vijojnë të bëjnë një rezistencë të fortë dhe heroike, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme te ushtria e pushtuesve rusë.

Kjo falë edhe ndihmave në armatime të rënda nga shtetet perëndimore. Artileria ukrainase ka goditur së fundmi një autokolonë të ushtrisë ruse në zonën e Donetsk Oblast.

Në video duken pamjet e shkatërrimit të dhjetra tankeve dhe mjeteve të tjera ushtarake ruse.

Po ashtu, në një video tjetër, dallohet një mini dron teksa lëshon një bombë mbi një ushtar rus.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img