Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO/ SHEMBULL QYTETARIE në SARANDË, Partia Demokratike pranon humbjen, Ina Zhupa përqafon ministren Anila Denaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste ka fituar edhe bashkinë e Sarandës me 7839 vota, ndërkohë që forcë e dytë ka dalë PD me 5060 vota.

Sapo përfundoi numërimi i kutisë së fundit, komisionerët dhe numëruesit e PS nisën festën, të cilës iu bashkua edhe ministrja Anila Denaj.

Por momenti më i bukur ishte përqafimi që kandidatja e PD Ina Zhupa i dha ministres Denaj, duke i uruar fitoren dhe duke pranuar humbjen.

Një shembull qytetarie që duhet të ndiqet nga të gjithë kandidatët e tjerë të kujtdo partie, pasi kandidatët duhet të pranojnë vullnetin e popullit.

Pas përfundimit të numërimit ka reaguar edhe Ina Zhupa, e cila e cilëson si një arritje rritjen e PD në këtë bashki.
“Ne KZAZ Sarande! Mbyllim numerimin me besimin e qytetareve per ndryshim! Rritje e jashtezakonshme dhe besim tek ndryshimi! Shqiperia do reflektoj kete trend”, shkruan ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img