Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Riaktivizohet zjarri në fshatin Arshi Lengo në Gjirokastër, evakuohen banorët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas “Asim Zenelit”, janë evakuuar banorët edhe në fshatin “Arshi Lengo” në Gjirokastër. Newsbomb sjell pamje nga fshati, ku ushtria dhe policia evakuojnë banorët mes errësirës.

Vetëm pak minuta më parë, në fshatin “Arshi Lengo” u ndez zjarri në Kodrën e Pishave, duke rrezikuar banesat ndaj është parë e arsyeshme të nisë evakuimi i banorëve.

Gjatë pasdites së sotme, në fshatin “Asim Zeneli” u regjistrua viktima e parë nga flakët, ku humbi jetën 64-vjeçari Andrea Haxhiaj, ndërsa u plagos rëndë si pasojë e zjarrit bashkëshortja e tij T.H.,, e cila u nis me urgjencë drejt Tiranës për trajtim të specializuar.

Gjithashtu, i asfiksuar në spital është edhe ushtari i FA, Edlir Goxhaj, i cili fatmirësisht është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore nën kujdesin e mjekëve.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img