Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Rama bëhet nostalgjik dhe kujton nënën: Sa herë më shihte që takoja ndonjë polak, më thoshte…

spot_img

Lajme të ngjashëm

d33896180a93069bf260cab08d3581d3

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka kujtuar nënën e tij teksa po prezantonte Akademinë e Kodimit, që sjell mundësinë e trajnimit të të rinjve në disiplinat e teknologjisë.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri përshëndeti miqtë e tij polakë dhe tha se ata i kujtojnë të ëmën e ndjerë, pasi Aneta kishte studiuar në Poloni dhe fliste gjuhën e tyre.

“Dua t’i falenderoj miqtë polak. Më vjen keq që e ndjera nëna ime që nuk është sot më. Ajo kishte studiuar në Poloni, fliste polonisht dhe sa herë që më shikonte në televizor që takoja ndonjë polak, me thoshte ‘hë çfarë thotë’. Sikur të kisha takuar ndonjë kushëri polak që kishte kohë që s’i kishte shkuar për vizitë,”- tha Rama ndër të tjera.

Më shumë

spot_img