Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO/ Ra pa ndjenja në mes të fushës, kapiteni bën heroin për shokun e skuadrës, shmanget tragjedia në Conference League

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Hungari ndodhi mrekullia në fushën e lojës. Më 21 korrik po luhej ndeshja e vlefshme për turin e dytë të Conference League mes Fehervar dhe Gabalas, kur lojtari Ilkin Qirtimov që luan për këta të dytët ra pa ndjenja.

Ishte kapiteni i ekipit Asi Mammadoë që ndërhyri duke i shpëtuar jetën shokut të skuadrës, të cilit i kaloi gjuha poshtë. Më pas erdhi ndërhyrja e shpejtë nga stafet mjekësore, që e transportuan drejt spitalit. Gjendja e tij u stabilizua duke shmangur një tragjedi.

albsig

Sfida u mbyll me fitoren e Fehervar në shifrat 4-1 kundër Gabalas. Golat për vendasit u shënuan nga Adrian Rus, Budu Zivzivadze dhe dopieta e Kenan Kodron.

Në anën tjetër golin e nderit për miqtë e shënoi Raphael Alemao në minutën e 16’, e cila ishte dhe rrjeta hapëse e sfidës. Ka mbetur dhe ndeshja e kthimit në Azerbajxhan, për të vendosur skuadrën që kualifikohet për më tej.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img