Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

VIDEO/ Qytetari nxjerr blof PD, si mashtroi me lajmin për bonusin e qirasë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55b91095731e26de75c2abc9a44e4e24

Nik Prendi, qytetari nga Kombinati, për të cilin Partia Demokratike tha se nuk e kishte marrë bonusin e qirasë dhe nuk ishte ndihmuar nga Bashkia e Tiranës, shprehet në një video se pretendimi i PD-së nuk është i vërtetë.

Ai thotë se është trajtuar dhe e ka marrë bonusin e qirasë prej 180 mijë lekësh të vjetra.

Familja e Prendit, banesa e së cilës pas disa fazash ekspertimi u cilësua me dëmtimin DS4 nga tërmeti i nëntorit 2019, ka marrë çdo ndihmë ligjore nga Njësia Administrative 6, madje ka përfituar edhe ndihma ushqimore.

“Unë s’fola as një llaf, thashë po më ndihmun mirë, po s’më ndihmun prapë mirë. Nuk më pyetën për bonus”, dëgjohet të thotë qytetari Nik Prendi.

Tani nuk dihet se kush realisht gënjen, PD, qytetari i cili mund të jetë gjendur në “presionin” e filmimit apo Bashkia.  

Për më shumë shihni videon:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img