Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

VIDEO/ Punonjësit e Policisë së Shtetit bëjnë gjestin human, dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

Lajme të ngjashëm

Punonjësit e Policisë së Shtetit kanë dhuruar gjak sot për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve talasemikë. Drejtori i Policisë së Durrësit, Neritan Nallbati dhe Drejtori i Policisë Berat Edmond Tarkaj, së bashku me dhjetëra punonjës në varësi të tyre, i janë përgjigjur thirrjes dhe kanë dhuruar gjak për fëmijët e sëmurë.  

Përveç sigurimit të rendit dhe sigurisë, policët janë bërë pjesë e nismave humanitare që kanë si qëllim mbrojtjen e jetës dhe të shëndetit të qytetarëve.

Policia e Shtetit:  

Strukturat e Policisë së Shtetit dhurojnë gjak, në ndihmë të fëmijëve talasemikë. Drejtoria Vendore e Policisë Durrës dhe Drejtoria Vendore e Policisë Berat i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së Kryqit të Kuq, për të dhuruar gjak. Drejtori i DVP Durrës Neritan Nallbati dhe Drejtori i DVP Berat Edmond Tarkaj, së bashku me dhjetëra punonjës në varësi të tyre kanë dhuruar gjak për fëmijët talasemikë.

Duke iu përgjigjur thirrjes për dhurimin e gjakut, drejtuesit dhe punonjësit e Policisë kanë dëshmuar që krahas angazhimeve të përditshme për sigurimin e rendit dhe sigurisë publike, bëhen pjesë e nismave humanitare që kanë si qëllim mbrojtjen e jetës dhe të shëndetit të qytetarëve. #DhuroGjak #DhuroJetë


Më shumë